Parsiyel Taşımacılık Nedir


Parsiyel taşımacılık (parça eşya taşımacılığı); aynı yol ya istikamet üzerinde ki birbirinden farklı müşterilerin yüklerini, aynı kamyonet, kamyon, ya da tır ile taşıma işlemidir. Bu sayede taşınmasını istediğiniz yük, kargo, gibi farklı yükler ile bir arada taşınacak olması nedeniyle ekonomik olarak sizin için daha hesaplı olacaktır.

Parsiyel eşya taşımacılığında çoğu zaman müşterilerin en büyük endişesi kendi eşyalarının diğer eşyalar ile karışabileceği telaşıdır.

Bu noktada Parsiyel taşıma işini oldukça intizamlı yapan Se - Dem Trans Lojistik ile bu tür karışıklıkların oluşması muhtemel değildir; çünkü Se - Dem Trans Lojistik eşyalarınızı adreslerinden ambalajlayıp kamyona indirilme sırasına göre yerleştirmektedir. Eşyalarınız muntazam bir şekilde istiflendikten sonra kamyon içersinde süspansiyon nedeniyle yapmış ip bağlama yerlerinden eşyalarınız karışmaması için arasına büyük boy kartonlar konularak bağlanır.

Parsiyel yük taşımacılığında temel amaç, aynı güzergâhta taşınması talep edilen yükleri, yük miktarı komple bir aracı doldurmasa bile, aynı araca yükleyerek taşıma maliyetini ekonomik bir seviyeye getirmektir. Taşıtmayı düşündüğünüz yüklerle ilgili olarak, iletişim sayfasını kullanarak firmamızla irtibata geçip, bilgi alabilirsiniz.

Parsiyel yük taşıma faaliyetinde, birden fazla müşterinin parça yükü tek araçla taşınmaktadır. Taşınacak yükün, gideceği lokasyona göre araçlara yüklenmesi LIFO (Last In First Out) yöntemiyle gerçekleştirildiğinden, yüklerin karışması ihtimali yok denecek kadar azdır.

Parsiyel M3 Hesaplama


Parsiyel Yükün M3 Hesaplaması:

  • EN X
  • BOY X
  • YÜKSEKLİK X Adet olarak hesaplanır.

Karayolunda 1 m3 tonajı 333 KG dır.

Karayolu Parsiyel Yük Taşımacılığı m3 Hesaplama: 100 x 120 x 100 = 1.2 m3 sonucu çıkmaktadır.

Tonaj seviyesi 333 KG altında olduğundan dolayı 1.2 m3 olarak değer alır. Eğer 334 KG olsaydı 2 m3 olarak baz alınırdı.

Türkiye'nin Her Yerine Parsiyel Taşıma


Se - Dem Trans Lojistik Türkiye'nin tüm 81 ili ve tüm ilçelerine parsiyel eşya taşımacılığı yapmaktadır.

Parsiyel eşya taşımacılığı hizmeti vermemizdeki amaç aynı yol ya da istikamet üzerindeki eşyalarınızı tek bir araca yükleyerek taşıma ücretini sizin için daha hesaplı ve cazip hale getirmektir. Dilerseniz hemen şimdi Taşıtmayı düşündüğünüz eşyalarınızın listesini  irtibat numaraları ya da e-posta adresi yolu ile bize iletebilirsiniz.

Biçimsel Olarak Se - Dem Trans Lojistik Parsiyel İle Taşıma


Se - Dem Trans Lojistik ile Parsiyel taşımacılık, işlemini gerçekleştirirken yüklerinizin ya da değerli eşyalarınızın taşınması, yüklenmesi ya da indirilmesi sırasında karışma ihtimalinden endişe duymanıza gerek yok.

Se - Dem Trans Lojistik olarak bizler , taşınacak eşya ve yüklerinizi  gideceğimiz yol güzergahına göre eşyalarınızn yüklemesini araçtan indirilmesi sırasına göre yapıyoruz. Öncelikle sizin adınıza taşınmasını istediğiniz eşyaların envanterini çıkartıyoruz ve bu doğrultu da indirme ve teslimat işlemini gerçekleştiriyoruz.

Se - Dem Trans Lojistik ile Türkiye'nin Her Yerine Taşımacılık Hizmetleriniz İçin 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

Sorunsuz Taşımacılık, Se - Dem Trans Lojistik İle Mümkün !