Konteyner Taşımacılığı - Se- Dem Trans Lojistik


Konteynerlerinizin nihai teslim noktalarına ulaştırılmasında firmamız size güvenebileceğiniz bir ortaklık öneriyor. Eğitimli personeli ve modern filosu ile konteynerlerinizin uygun araçlar ve koşullarda istenilen minimum sürede size ve müşterilerinize ulaştırılmasını sağlar.

Yüklemeden bosaltmaya kadar geçen tüm süreçte araçlarımızın takibi mümkündür. Bu takip aşamasını  siz müşterilerimizi bilgilendirmek amacı ile mail yoluyla raporlandırmaktayız.  

Konteyner taşımacılığı için hazırlamış olduğumuz özel filomuzdaki araçların tamamı her tipteki konteyneri taşımaya uygundur. İhracat konteynerlerinde taşınacak konteynerin temizliğine, hasarlı olup olmadığına dikkat edilerek konteyner yükleme adresine ulaştırılır. İthalat konteynerlerini taşıyan araçlarımız, orjinal mührü kontrol edilerek konteynerin araca yüklenmesini sürücü kontrolünde yürütürler.

Taşıdığımız tüm konteynerler ve yükler firmamız tarafından sigorta kapsamına alınmaktadır.

Konteyner Bilgisi


Konteyner nakliye yöntemi, uluslarası taşımacılık standartları içinde güvenli ve hasarsız bir şekilde malzeme taşıması için üretilmiş, yeniden kullanılabilir çelik malzemeden imal edilmiş kutu yapılardır. Konteyner, içindeki malzeme boşaltılmaksızın farklı taşımacılık şekilleriyle taşınabilir. Konteyner boyutları ISO 6346 standartıyla belirlenmiş ve farklı ölçülerde olabilmektedir.

Günümüzde dünya genelinde farklı amaçlar için kullanılmakta olan 15 milyon civarı konteyner olduğu bilinmektedir. Çoğunlukla konteyner kapasitesi TEU adı ile bilinen 20 foot konteyner adetiyle belirtilir.

Se - Dem Trans Lojistik ile Türkiye'nin Her Yerine Taşımacılık Hizmetleriniz İçin 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

Sorunsuz Taşımacılık, Se - Dem Trans Lojistik İle Mümkün !

Konteyner Taşımacılığında Yeni̇ Dönem ve Trendler


Konteyner Taşımacılığında yeni dönem ile birlikte yürürlüğe girecek olan uygulama ile ihracatçıya konteynerin brüt ağırlığının bildirilmesi zorunluluğu geldi. Bu uygulama ile kazaların önlenmesi amaçlanıyor. Konteynerler iki yöntem ile tartılacak.

  • Birici yöntem; dolu konteynerin kalibrasyonlu tartım cihazıyla tartılarak brüt ağrılığının belirlenmesi.
  • İkinci yöntem; tüm malzemeler dahil olmak üzere konteyner içerisindekilerin dara ağırlığının eklenerek toplam brüt ağırlığa ulaşılması yöntemi.

7/24 Türkiye'nin Her Yerine Konteyner Taşıma Ve Nakliye Yöntemi


Konteyner Nakliyesine özel çelik kasa dorseler ile hızlı ve kolay çözümleri müşteri odağına sunan dürüstlüğü ile adından söz ettiren Se - Dem Trans Lojistik firmamız Konteyner taşımacılığında da bir çok nakliye firmasını geride bırakarak konteyner nakliyesinde söz sahibi olmuştur.

Konteyner gemileri hakkında bilgi vermek gerekirse;

  • Dönüştürülmüş yük gemisi,
  • Dönüştürülmüş tanker,
  • Hücresel konteyner gemisi,
  • Panamax sınıfı,
  • Post panamax,
  • Post panamax plus,
  • Yeni panamax çeşitleri bulunur.

Bir konteyner genellikle 20-40 feet uzunluğunda ve 8 feet genişliğinde çift gövdelidir. Konteynerler güvertede ve ambarlarda yüklenebiliyor.

Kara ve denizde Se - Dem Trans Lojistik farkıyla konteyner çözümlerimiz ile hizmetinizdeyiz.

Konteyner Taşımasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar


Se - Dem Trans Lojistik

Lojistik firmaları arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. En önemlisi de konteyner yüklerinizi taşıyan şöförlerin konuya hakim olmaları.

Zamanında ve dikkatli taşıma işlemi yapılmasına özen gösterilmelidir.

7 / 24 TÜRKİYE 'nin Her Yerine Konteyner taşımacılığı hizmeti, firmamızın uzmanlaştığı ve sürdürülebilir sistem kurduğu çalışmalardan biridir.